Studium cestovního ruchu

Pokud se rozhodujete o své budoucí profesi, uvědomte si, co vás vlastně baví. Máte-li rádi cestování a chtěli byste v budoucnu uplatnit své zaujetí pro cizí jazyky, obchod nebo třeba ekonomii, pak se vám přímo nabízí zvážit studium cestovního ruchu. Právě tenhle obor vás komplexně připraví na to, abyste byli schopni posoudit a zanalyzovat možnosti konkrétního území. Bavíme se samozřejmě o jeho rozvoji v oblasti cestovního ruchu. Budete se proto soustředit hned na několik důležitých faktorů. K těm patří historie, kultura, ekonomie, ale i příroda. A protože je k osvojení takových dovedností zapotřebí mnoha vědomostí a rozhledu, setkáte se při studiu cestovního ruchu s nejrůznějšími předměty. Nebudou chybět marketing, mikro a makroekonomie, mezinárodní obchod, či podniková ekonomika. Samozřejmostí bude studium a zdokonalování se v cizích jazycích i informatice. Protože se však schopní lidé nevyznačují pouze hlavou plnou vědomostí, teoretickými a metodickými znalostmi, je třeba nepodcenit ani komunikační dovednosti. Jejich osvojení vás nejen v profesním životě posune o velký krok dopředu. V rámci studia se otvírají možnosti vyjet i do zahraničí. Procvičit si cizí jazyk a zjistit, jak věci fungují za hranicemi naší země.

Uplatnění najdete v mnoha oborech

Po absolvování studia byste se měli bez problémů domluvit v cizím jazyce na odborné úrovni. Zároveň byste měli zvládnout prezentovat sami sebe, ale i své projekty, vynikat v organizačních činnostech a orientovat se v mnoha oblastech, nezbytných k úspěšnému podnikání. Takto získané vědomosti vám otvírají dveře v nejrůznějších společnostech. Oceníte, že se vaše studium slepě nezaměřovalo jen na cestovní ruch. Mnoho předmětů, které budete mít zdárně za sebou, je totiž shodných s látkou probíranou na ekonomických školách. Což znamená, že bude záležet čistě na vás, kde začnete svou kariéru. Jestli se stanete manažerem v cestovní agentuře, budete pracovat ve státní správě, zvolíte si jako své působiště Českou republiku nebo cizí zemi. Stejně tak dobře se budete moci poohlédnout po oborech, které se věnují ekonomice, životnímu prostředí, dopravě, regionálnímu rozvoji. Například poradenské a konzultační firmy a především jejich služby jsou totiž potřeba neustále. A to i s přihlédnutím k tomu, že se ČR řadí k největšímu a nejrychleji se rozvíjejícímu se tržnímu prostředí vůbec. Jestliže máte rádi energický život plný dobrodružství, cestování a poznání nových kultur a lidí, být v neustálém zápalu získávání nových zkušeností, tak nejlepší cestou pro vás v cestovním ruchu bude, vydat se cestou průvodce.

Zkuste si cestovní ruch v praxi

Rozhodnutím se pro studium cestovního ruchu svůj potenciál určitě nepromarníte. A pokud si při samotném studiu budete chtít užít také reálné podmínky práce v cestovním ruchu, pak určitě vyzkoušejte Guide Group. Je to šance, jak najít tu pravou příležitost podle vašich představ a možností. Tato aplikace totiž rozdává příležitosti. A to nejen studentům, ale také průvodcům a cestovním agenturám. Všichni si mohou najít přesně to, co aktuálně hledají. Své znalosti si tedy můžete ověřit ještě dříve, než studia dokončíte, což vám dává další prostor k jejich zdokonalení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *