Orientace na trhu cestovního ruchu

Naše republika nabízí tolik kulturně, historicky i zeměpisně zajímavých míst, že je přímo ideální půdou pro průvodce. Ať už vás zajímají naše dějiny, líbí se vám naše města, která často historii přímo dýchají, a naplňuje vás komunikace s lidmi takříkajíc v terénu, uplatnit se můžete právě v cestovním ruchu.
Možností máte hned několik.

Nebojte se toho, buďte kreativní

Pokud dáváte přednost volnosti, využijte toho, že se nutně nemusíte vázat na jednoho zaměstnavatele. Můžete být takříkajíc svým pánem, organizovat si setkání s klienty a celý program úplně sami. A zdaleka nemusíte provázet jen po památkách, fantazii se v tomto odvětví meze nekladou. Dnes k tomu vlastně nepotřebujete nic moc zvláštního. Informace o historických památkách, nebo jinak zajímavých místech, která se rozhodnete ostatním představit, si můžete nastudovat třeba na internetu a klientelu si můžete hledat podobným způsobem. Tolik populární sociální sítě vám přináší příležitost vytěžit z jejich existence maximum. Jen je třeba tuhle šanci správně uchopit a hlavně, nabídnout vašim klientům opravdovou kvalitu. Počítají se zajímavé informace včetně dobrodružného výkladu. Čím originálnější budete, tím větší máte šanci uspět. Možná právě proto je tolik oblíbené poznávání metropolí s využitím kol nebo koloběžek.
V případě, že dáváte přednost větší jistotě, nechcete si klienty shánět na vlastní pěst a vyhovuje vám mít předem určený program, pak je ideální spojit se s některou z cestovních kanceláří nebo agentur. Musíte však počítat s tím, že váš průvodcovský život bude ovlivněn jejich rozhodnutími a plány. Ty se budu odvíjet od nabídky, která je často předem dána v katalozích a dalších propagačních materiálech. I tak bude třeba, abyste svým výkladem zúčastněné zaujali. Zdaleka nepůjde jen o poutavé předání výkladu. Čeká se od vás vždycky něco navíc. Mít vytipována místa k pořízení atraktivních fotografií, umět doporučit dobrou restauraci, bar, diskotéku, poradit s výhodnými nákupy atd. Bude se od vás očekávat trpělivost, ale také třeba trocha kreativity.

Skvělý průvodce může být student i důchodce

Ti, kteří se věnují průvodcovství, spojuje vášeň pro cestování. Jejich věk, zkušenosti, obor studia a další parametry se mohou výrazně lišit. Z řad studentů se průvodcovství určitě nevěnují jen studenti cestovního ruchu. Velmi často jsou to budoucí architekti, historici a další. Výjimkami nejsou ani senioři, kteří mohou využít svých zkušeností. A to nejen těch profesních, které měli možnost za svůj život nasbírat, ale také těch čistě lidských. Většinou jsou to lidé plní energie a optimismu. Často mají obdivuhodnou fyzickou kondici, kterou by jim mohly závidět i mnohem mladší generace. Ale skvělé průvodce lze najít doslova všude. Záleží na jejich zápalu pro tuto profesi.

Hledejte efektivně s Guide Group

A pokud patříte k těm, kterým cestovní ruch imponuje, ale práce v terénu pro vás není, zkuste to jinak. Poohlédněte se po práci na centrále některé z cestovních kanceláří. S hledáním vaší nové pracovní příležitosti vám pomůže Guide Group. Aplikace, která je určena hned několika skupinám. S její pomocí si najdou práci průvodci s praxí, ale i studenti, kterým zatím třeba praktické zkušenosti chybí, zato jim nechybí nadšení. Díky jejím přehledným funkcím si vyfiltrujete nabídky, které budou odpovídat vašemu zadání. Samozřejmě, že Guide Group hojně využívají i samotné cestovní kanceláře. Také těm totiž velmi usnadňuje hledání a především nacházení nových posil z řad průvodců.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *